Senaste inläggen
Första lektionen slutade vi jätte tidigt så hade 50min till nästa lektion :( riktigt drygt var det dock satt jag och läste texterna vi har i läxa att läsa till svenskan. Sen nu slutade vi även geografin tidigare så nu är det 45 min till biologin :( så himla tråkigt alltså. Vill bara komma igång så man kan bli klar. Sen ska min älskling och vår dotter hämta mig <3 Min fina son har åkt till sin pappa redan imorse <3 saknar honom redan ju känns jobbigt att inte ha träffat honom sedan igår kväll :(
Väntar på bussen som egentligen ska vara här om en minut men känns inte som det då den inte ens synts till. Men men skit ont i huvudet idag hoppas det går över tills ikväll när vi ska på bio bara. Nu är de svenska2, geografi och biologi på schemat :( allt är jätte tråkigt och önskar smått att jag bara hade kunnat ge upp. Märkt på mig att jag är jätte stressad :( men jag har "bara" tre månader kvar lite mindre så får försöka stå ut denna tiden också. Har dock ingen kämpar glöd :/ så bara jag klarar kurserna blir jag glad :)
Imorgon är det dax att stiga upp tidigt igen. Skola 8-13 :( känner inte alls för det men måste ju göras. Sen ska sambon sluta tidigare så ska vi gå på bio <3 ska bli mysigt.
Studiebesöket blev flyttat till nästa tisdag istället. Så blev en trip till Ullared istället jisses vad jag hade längtat och så besviken på det mesta :/ gick åt för mycket pengar och fattar inte ens på vad för nu när allt är uppackat så finns det inget kvar. Hitta nästan inga julklappar eller något :( men men hade en underbar dag iaf <3 kul road trip och god mat.
Lite av det som shoppades <3
#gekås #ullared #shopping #kul #pengar #ledig #mamma #kläder #småkrafs
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 |
|||||||||
2 |
3 |
4 | 5 |
6 |
7 |
8 |
|||
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
|||
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
|||
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
|||
30 |
31 |
||||||||
|